Bom Dia Albufeira!

Bom Dia to po portugalsku Dzień Dobry! I od znajomości tego zwrotu należy zacząć przygodę w Portugalii. A dokładnie w niewielkim miasteczku położonym w regionie Algarve, w dystrykcie Faro nad Oceanem Atlantyckim. Albufeira to osada rybacka o bogatej historii, która z czasem przekształciła się na bardzo uroczą miejscowość wypoczynkową. Czy warto je odwiedzić? Na pewno warto. 

Zapraszam do wspólnego spaceru po tym niezwykle klimatycznym miejscu.


Nazwa miejscowości Albufeira pochodzi od arabskiego słowa al-Buhayra co można tłumaczyć jako "Zamek na morzu". Zamieszkuje ją ok. 40 828 mieszkańców. Obecnie jest znaczącym ośrodkiem kulturalnym regionu Algarve. Odbywa się tu większa część imprez związanych z wybrzeżem.

Praia dos Alemães. Wczesny poranek. Malownicza plaża zachęca do spaceru nad brzegiem oceanu.

Albufeira powoli się budzi
Praia dos Pescadores

Praia do Peneco


Winda to jedno z miejscowych udogodnień. W szybki sposób można dostać się na Stare Miasto.
   

Avenida 25 de Abril - jedna z głównych alei w centrum miasta


Rua 5 de Outubro - kolejna malownicza uliczka, którą możemy dojść do plaży
Aby wyjść na plaże idąc Rua 5 de Outubro, trzeba tylko przejść przez bramę. Po prawej stronie mamy windę.W centrum Starego Miasta, miejscowy artysta co roku przygotowuje dowcipne rzeźby z piasku

  
Uliczki w ciągu dnia świecą pustkami. Ale tutaj życie zaczyna się dopiero po zachodzie słońca.W Albufeirii działa bardzo dobrze przygotowana marina. Jest ona położna na uboczu, ukryta wśród skał.
  


Ocean bywa groźny. Szczególnie podczas przypływów.


Plaża Praia dos Alemães kończy się malowniczymi skałami.

Zachód słońca najlepiej jest oglądać z okolicznych wzgórzSłońce powoli zachodzi a w Albufeiri zaczyna się drugie życie  

Na głównym placu bardzo często odbywają się tradycyjne imprezy tematyczne związane z wodą.

Festa do Pascador to hucznie obchodzone co roku święto rybackie.


Albufeira to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno amatorzy sportów wodnych, aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa. W rejonie Starego Miasta znajdują się ciekawe zabytki, jest wiele sklepów, sklepików oraz ogromna ilość restauracji oraz tawern utrzymanych w przeróżnych stylach. Wędrując wąskimi uliczkami można na chwile się zgubić się aby poczuć poczuć klimat portugalskiego miasteczka. Są tu także kluby nocne oraz dyskoteki czynne do białego rana. Malownicze plaże to szczególny atut tego miejsca, od dużych i piaszczystych po małe, kameralne z cudownymi widokami. Albufeira to w opinii wielu osób najatrakcyjniejszy kurort na wybrzeżu Portugalii.

Więcej informacji można znaleźć na internetowej stronie miasta Albufeira.com

Natomiast w serwisie TripAdvisor można poznać ranking najciekawszych atrakcji zarówno w mieście jak i okolicach - LINK* * * 


Albufeira jest gospodarzem imprezy biegowej Almond Blossom Cross Country przyciągającej biegaczy z całego świata. Konkurs obywa się wczesną wiosną podczas kwitnienia na biało drzew migdałowych rosnących w rejonie Algarve.


* * *

W rejonie Algarve jest ponad 100 piaszczystych plaż przerywanych poszarpanymi skałami i fantastycznymi grotami. Do ciekawszych miejscowości należą Olhao, Monte Gordo, Tavira, Quinta do Lago, Armacao, Quarteira, Vilamoura, Portimao, Lagos oraz Sagres.


1 komentarz:

  1. Super zdjęcia, chętnie wybrałabym się w to piękne miejsce. Woda robi wrażenie. Chętnie wypróbowałbym tu moją deskę sup, bardzo fajna rzecz muszę przyznać. Sprawdźcie sobie takie na https://gosup.pl/kamizelki-asekuracyjne-10 wraz oczywiście z całym pozostałym osprzętem.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...