Ölüdeniz - perła licyjskiej ziemiÖlüdeniz to małe tureckie miasteczko położone nad Morzem Śródziemnym. Położone jest ok. 60 km od Dalaman, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko i ok 12 km do Fethiye większego miasta okolicy. Ukryte w górach miasteczko jest wyjątkowe gdyż skrywa mały skarb przyrody, który stał się jednocześnie nazwą tej miejscowości. Ölüdeniz to w tłumaczeniu Błękitna Laguna.

Jeśli ktoś zastanawia się nad idealnym miejscem do wypoczynku to Ölüdeniz jest właściwym wyborem. Ukryte między górami miasteczko składa się z dwóch części, z których jedno położone jest w głębi lądu na trasie do Fethiye a druga część to luksusowe hotele położone zaraz przy plaży Morza Śródziemnego. To co wyróżnia to miejsce to uformowana w sposób naturalny błękitna laguna, której spokojne i ciepłe wody zadowolą najwybredniejsze turystyczne gusta. 
Ölüdeniz to także idealne miejsce wypadowe po okolicy, która kusi atrakcjami. Statożytne Tlos, piękny kanion Saklikent czy tajemnicza jaskinia Iskandera czyli Aleksandra Macedońskiego to tylko niektóre z propozycji. Stąd także odpływają promy do przepięknej "Doliny Motyli".

Ölüdeniz jest również słynie z lotów na paralotni ze szczytu pobliskiej góry Babadag, z której rozciąga się fantastyczny widok na całą okolicę.

Od 2010 roku, odbywa się tutaj międzynarodowy ultramarathon - Lycian Way Ultramarathon, którego trasa biegnie po historycznej licyjskiej drodze na wschód. Na pokonanie dystansu z Ölüdeniz do Antalyi, czyli około 220-240 km jest 6 dni. Dla zainteresowanych, więcej informacji na stronie organizatorów - Lycian Way Ultramarathon.Statek do "Doliny Motyli"Z Ölüdeniz prowadzi szlak do pobliskiego Kayakoy - miasta duchów
Babadag - w tłumaczeniu Góra Ojca (1975m n.p.m.)


Wejście hotelu Suncity Hotel & Beach Club
Jeden z miejscowych hoteli, który można polecić to czterogwiazdkowy Suncity Hotel & Beach Club. Strona hotelu na TripAdvisor.


Położenie Ölüdeniz na mapach google - <TUTAJ> - oraz oficjalna strona www.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...